У Британії помер відомий автор хорор-романів

21 березня у віці 69 років помер відомий британський автор романів хорор Джеймс Герберт, повідомляє телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі.

Герберт помер у своєму будинку в графстві Західний Суссекс у Великобританії. Що стало причиною смерті, не уточнюється.

Його редактор Джеремі Треватен назвав Герберта “одним з основних авторів у жанрі хорор, розквіт якого припав на 70-80-і роки”, а також “одним з гігантів популярної художньої літератури 20-го століття”.

Його найвідоміший роман Пацюки (The Rats) 1974 року, що став бестселером, оповідає про напад гігантських пацюків на Лондон. Лише за два тижні після його публікації було продано 100 тисяч копій. Книга була також екранізована.

Герберт написав 23 романи, які були перекладені 30 мовами, і продав близько 54 мільйонів копій своїх творів. Останній його роман Попіл (Ash) був опублікований нещодавно. Письменник був нагороджений Орденом офіцера Британської імперії у 2010 році.

Джеймс Герберт народився в 1943 році у Лондоні. Він навчався в університеті Мідлсекс у Лондоні. На початку своєї кар’єри був співаком, потім працював керівником рекламного агентства. Письменник жив неподалік від Брайтона разом зі своєю дружиною і трьома доньками.

Кореспондент