Акунін кидає писати детективи заради багатотомної «Історії російської держави»


Григорій Чхартішвілі (Борис Акунін) вирішив написати багатотомну «Історію російської держави». Про новий проект письменник, який зізнався, що завжди хотів бути новим Карамзіним, оголосив у своєму блозі в «Живому журналі».

Одночасно Акунін заявив про те, що перестає писати детективи. Остання на сьогоднішній день книга про Ераста Фандоріна «Чорне місто», головного героя серії історичних детективів Акуніна, вийшла у 2012 році. Раніше письменник говорив, що в цій серії ще планується випустити збірку новел.

З повідомлення Акуніна в ЖЖ випливає, що перший том «Історії» вже написаний і в ньому охоплюється період до монгольської навали. Скільки часу може піти на весь проект, письменник оцінювати не став, проте відзначив, що він багаторічний. Акунінська «Історія», за задумом автора, повинна бути написана захопливо. Призначена вона для людей, які цікавляться історією країни, але не для істориків. Разом з тим письменник пообіцяв, що в книгах не буде фактологічних вольностей, а «Історія» буде перевірена фахівцями.

Причина, по якій Акунін вирішив узятися за такий проект, полягає в бажанні автора знайти істину, тобто спробувати зрозуміти, що відбувалося насправді. Акунін користується першоджерелами різних авторів і зводить їх. За його словами, «Історія» буде нейтральною та об’єктивною, а не ідеологізованою.

Разом з тим Акунін не збирається відмовлятися від художньої літератури; паралельно з «серйозним» історичним томом він планує випускати один «несерйозний», дія в якому буде розгортатися в описувану епоху. Всі вигадані сюжети з часом утворюють історію одного російського роду.

На даний момент ще невідомо, яке видавництво візьметься за випуск історичних книг: контракт поки не укладений. За оцінками автора, перший книжковий «тандем» вийде не раніше кінця 2013 року.

Lenta.ru

  • Abs

    насправді від давно вде не пише детективів, а лише джинсу для заробітку

  • Варко Мовчок

    Ага, канєшна, розбереться він… Романови століттями замітали сліди, ретельно винищували документи навіть в далеких монастирях, щоби існувала лише одна – потрібна їм – версія “минулого Русі”.
    Ніхто уже не взнає, що було, і хто ми насправді.