У московському метро курсуватиме поїзд з віршами і картинками Маяковського

Цього тижня по Філевській лінії московської підземки пустять поїзд “Поезія в метро” з експозицією, присвяченою творчості Володимира Маяковського до 120-річчя поета, повідомляється в офіційному блозі метро Москви на Livejournal.

“У Четвер, 21 Березня 2013, на станції “Міжнародна”Філевської лінії відбудеться пуск іменного поїзда “Поезія в метро” з оновленою експозицією, присвяченою творчості Володимира Володимировича Маяковського. Цей проект, підготовлений Державним музеєм імені В.В. Маяковського спільно з московським метрополітеном, дасть старт ювілейним заходам, приуроченим до 120-річчя від дня народження поета”, – сказано в повідомленні.

Як уточнюється в матеріалі, у кожному вагоні будуть представлені різні грані творчості великого радянського поета. Перший вагон поїзда присвячений біографії поета, в його оформленні використані фотографії Володимира Маяковського, Лілі Брік, Тетяни Яковлевої, Вероніки Полонської, а також цитати з автобіографії поета “Я сам”.

“Творчості Маяковського 1910 – 1920-х років присвячений другий вагон. Тут використані цитати з його творів, обкладинки та сторінки книг цього періоду, а також різні фотографії. Третій вагон присвячений ліриці Володимира Маяковського та агітаційній пропаганді. Для його оформлення спеціально були вибрані плакати “Окна РОСТА” та Головполітосвіти, створені в 1919 – 1922 роках”, – уточнюється в повідомленні.

У четвертому вагоні пасажири зможуть ознайомитися з творчістю Маяковського для дітей, тут використовуються цитати з його дитячих віршів, обкладинки та розвороти книг. Фотографічні та інші матеріали взяті з фондів та зібрань Державного музею Маяковського.

Поїзд “Поезія в метро” – один із семи іменних поїздів, які курсують по різних лініях московського метро. Вперше він вийшов на Філевську лінію 17 листопада 2010. Експозиція, присвячена Володимиру Маяковському, – четверта за рахунком, вона змінить експозицію, присвячену творчості знаменитого колумбійського письменника Габріеля Гарсія Маркеса. Очікується, що експозиція, присвячена творчості Володимира Маяковського, буде представлена ​​в поїзді “Поезія в метро” до кінця липня поточного року, повідомляє РІА “Новости”.

Newsru.com