Українка вкрала книжок на 20 мільйонів євро і сіла на 5 років

Уродженка України Вікторія Павловська, яка обіймала посаду помічниці директора неаполітанської бібліотеки Джироламіні (Італія), отримала 5 років і 4 місяці в’язниці і довічну заборону обіймати посади в державній адміністрації. Вирок був винесений за співучасть у крадіжці антикварних книг.

Як повідомляється, 24-річна Павловська постійно проживала в місті Формія (провінція Латина), працювала секретарем-помічником колишнього директора бібліотеки Джироламіні в Неаполі Маріно Массімо Де Каро. Дівчина проходила фігурантом у справі про зникнення двох тисяч антикварних і рідкісних книг з неаполітанської бібліотеки і була арештована в травні 2012 року, пише “Новий Регіон”.

Цінні книги викрадалися з бібліотеки злочинною групою з 14 осіб і запускалися в продаж на міжнародному чорному ринку антикваріату, а також, за допомогою підробок джерела походження, виставлялися на міжнародні аукціони антикваріату.

Справу стосовно сенатора-бібліофіла Марчелло Делль’Утрі, особистого друга екс-прем’єра Італії Сильвіо Берлусконі, було виділено в окреме провадження. За припущенням слідчих, міжнародна торгівля краденими антикварними книгами велася з Верони.

На думку італійської прокуратури, уродженка України була однією з ключових фігур у злочинному ланцюжку. У її справі слідчий зробив запис такого змісту: “Вона супроводжує директора бібліотеки всюди, включаючи відвідування владних структур. За компетентність їй навіть надали службове житло при бібліотеці”.

Враховуючи тяжкість вчиненого, а також груповий характер вчиненого злочину, прокурор Антонелла Серіо зажадала для Павловської тюремного ув’язнення на 6 років і 6 місяців. Однак через часткове визнання провини і співпрацю зі слідством, внаслідок застосування спрощеної судової процедури, винесли вирок 5 років і 4 місяці тюремного ув’язнення і довічну заборону обіймати посади в державній адміністрації.

За оцінкою Рахункової палати, заподіяні бібліотеці збитки оцінюються в 20 мільйонів євро.

NEWSru.ua