Вийде книга про особисте життя Жуля Верна

Продажі книги «Жуль Верн» із серії «ЖЗЛ», в якій розповідається про таємниці особистого життя Верна, а також викладені раніше невідомі подробиці створення знаменитих романів, незабаром починаються в Москві. Повідомляє Gazeta.ua.

«Тільки уявіть: у першому варіанті роману про капітана Немо Жуль Верн збирався командиром підводного корабля зробити поляка, повсталого проти Російської імперії», – говорить автор книги новосибірець Геннадій Прашкєвіч.

За словами співрозмовника, в Росії досить багато писали про життя Жуля Верна, але загальними словами. Справа в тому, що після смерті письменника рідні закрили архів Верна для сторонніх, а його книга з біографічними елементами «Париж в XX столітті» була опублікована лише в 1972 році.

«У цьому романі Верн розповів не тільки про своїх знайомих і сучасних йому літераторів, але ще зробив прототипом героїні свою таємну кохану – мадам Дюшенна», – розповів співрозмовник, уточнивши, що Естель Дюшенна народила письменникові дочку, а пізніше покінчила самогубством, що стало для нього трагедією.

«У своїх пошуках я звернувся до літературознавця Еноре Ле Блейз з Парижа, яка допомогла мені знайти унікальну інформацію про Жуля Верна», – говорить Прашкєвіч.

Книга видана у відомій серії «Життя чудових людей». Раніше в цій же серії вийшли книги Прашкєвіча про Герберта Уеллса і братів Стругацьких (остання книга написана у співавторстві з Дмитром Володихіним).

Gazeta.ua