Російський митний союз проти дитячих книжок

Серйозну заклопотаність російських видавців продовжує викликати введення в дію вимог Технічного регламенту Митного союзу «Про безпеку продукції, призначеної для дітей та підлітків».

Як вже повідомлялося раніше, видавці дитячої літератури в Росії не згодні з положеннями, прописаними в новому Технічному регламенті Митного союзу, який вступив в дію з 1 січня 2013 року. Серед інших створюваних цим документом труднощів, він фактично висуває вимогу відбракувати близько 30 тисяч вже випущених дитячих видань.

«За цим регламентом ми, видавці, опиняємося винні, а практично всі дитячі книжки, які сьогодні знаходяться на ринку, стають нелегальними», – прокоментував ситуацію у розмові з кореспондентом РІА Новини глава найбільшого дитячого видавництва «Росмен» Борис Кузнєцов. – «Регламент узаконив величезну кількість правил і норм, відповідно до яких ми не зможемо, наприклад перевидавати радянські дитячі книги. Видавець не отримає сертифікат, якщо не буде дотриманий інтервал між словами, який повинен бути рівний одній букві. Відкрийте будь-яку книгу, хоч стару радянську, хоч сучасне західне видання, і подивіться, як розташований там текст. Більш того, якщо строго дотримуватися такий інтервал, то текст стане рихлим, нечитабельним».

Також Кузнєцов відзначив, що серйозні проблеми будуть із розмальовками, у яких відтепер заборонені дрібні деталі. При цьому мінімальні штрафи за невиконання регламенту починаються від 300 тисяч рублів.

Російські видавці заявляють, що в самому регламенті багато нестикувань, незрозумілих моментів і, якщо не внести професійні корегування в Технічний регламент, через півроку настане повний параліч на ринку дитячої літератури в Росії. Як повідомив Борис Кузнєцов, щоб не допустити такого розвитку подій, видавці дитячої літератури мають намір найближчим часом створити комісію з перегляду технічного регламенту.

Pro-books