Перший азіатський “Букер” вручений 61-річному дебютанту з Китаю

Першим в історії власником “азіатського Букера” – нагороди The Man Asіan Lіterary Prіze – став 61-річний письменник- дебютант із КНР Цзян Ронг (Jіang Rong) з романом “Вовчий тотем” (Wolf Totem), пише в понеділок газета The Tіmes.

The Man Asіan Lіterary Prіze вручається авторам книг з Азії, чиї роботи вже перекладені на англійську мову, але переклад ще не опублікований. Автору роману- переможця вручається чек на 10 тисяч доларів США, а перекладачеві цієї книги на англійську мову – на 3 тисячі доларів.

Дія “Вовчого тотема” – першої книги, написаної Цзянем Ронгом – викладачем політекономії одного з китайських університетів, який вийшов на пенсію, розгортається в степах Внутрішньої Монголії в період Культурної революції. “Захоплююча панорама життя Внутрішньої Монголії, що показує відносини між кочівниками і поселенцями, тваринами і людьми, природою і культурою”, – говориться у вердикті журі першого “азіатського Букера”.

“Вовчий тотем”, пише The Tіmes, був опублікований у Китаї в 2004 році. Стартовий тираж книги був украй малий для китайського ринку – усього 20 тисяч екземплярів. Однак роман Цзяня Ронга швидко став дуже популярний у середовищі китайських інтелектуалів і, на цей момент, офіційний тираж книги досяг 2 мільйонів екземплярів. Ще не менш 20 мільйонів екземплярів цієї книги було надруковано “піратськими друкарнями”, що процвітають у Китаї.

Права на видання “Вовчого тотема” англійською мовою вже придбало одне з найбільших видавництв – Penguіn Press. Очікується, що у Великобританії роман Цзяня Ронга з’явиться в продажу в березні 2008 року.

Освіта