Українці Оренбурга звинуватили канал, що порівняв Шевченка з Гітлером, у ксенофобії

Українці, які проживають на території Оренбурзької області, звинуватили у ксенофобії і розпалюванні міжнаціональної ворожнечі авторів відеосюжету “Відкрився Шевченківський березень” в програмі “Вісті. Події тижня”, показаному на державному каналі “Оренбург”. Журналісти порівняли українського поета з Гітлером.

Про це йдеться в листі Оренбурзької обласної громадської української культурно-просвітницької організації ім. Т.Г.Шевченка губернатору Оренбурзької області Юрію Бергу, передає УНІАН.

“На одностайну думку української громадськості Оренбурзької області та членів її національно-культурних організацій, цей відеоролик був витриманий в ксенофобському ключі, очорнює життя і творчість основоположника національної літератури і писемної мови Тараса Григоровича Шевченка, розпалює антиукраїнські настрої”, відзначили автори листа.

Вони підкреслили, що в сюжеті були використані вирвані з контексту інтерв’ю, а також звинуватили авторів у прямій брехні і створенні враження про русофобський характер творчості Т.Шевченка, “сприятливі” умови його 10-річного заслання в Оренбурзькому краї, який він нібито невдячно проігнорував у своїх творах.

“Все це повинно було підвести глядача до озвученого висновку про непотрібність проведення в Оренбурзькій області Фестивалю української культури “Шевченківський березень “, організованого вже в 37-й раз”, вважають місцеві українці.

В організації зазначають, що Т.Шевченко в своїх гострих, полемічних віршах виступав не проти братнього російського народу, а викривав насильство і свавілля самодержавної монархії щодо своїх співвітчизників.

“Примітно, що дві третини його творчості написані російською мовою, причому не тільки вся проза, але навіть особистий щоденник, в якому він викладав свої потаємні думки …”, йдеться в листі.

В Громаді нагадали, що оренбурзьким сторінкам у творчості Т.Шевченка присвячені сотні наукових робіт, “тому їх заперечення демонструє вражаюче невігластво авторів репортажу”.

“З урахуванням сказаного, ми вважаємо, що подібний репортаж ображає почуття тисячі українців в Оренбурзькій області і мільйонів в Росії, спрямований на порушення міжнаціональної злагоди в регіоні і підрив добросусідських міжнародних відносин Росії і України”, йдеться в заяві.

У громаді також нагадали, що 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в 2014 році буде відзначатися спільно Україною та Росією.

Нагадаємо, Федеральний російський телеканал РТР в регіональних новинах продемонстрував репортаж про незаслужене вшанування поета в Росії, оскільки і його творчість, і його переконання були антиросійськими.