Горбачов написав книжку про кохання

У Берліні пройшла презентація автобіографічної книги радянського політичного діяча Міхаіла Горбачова – «Всьому свій час. Моє життя», пише NEWSru.com.

На заході, крім самого автора, були присутні колишній президент ФРН Ріхард фон Вайцзеккер (1984-1994) і екс-голова Ради міністрів НДР (1990) Лотар де Мезьєр.

У книзі екс-президент СРСР розповідає про дитинство і юність, які він провів у селі Привільному в Північно-Кавказькому краї (зараз – Ставропольський край), про студентські роки в Москві, про політичну кар’єру, аварію на Чорнобильській АЕС, взаємини з першим президентом РФ Борісом Єльциним, події серпня 1991 року.

Однак червоною ниткою по всій 550-сторінковій роботі проходить історія кохання з дружиною Раїсою Максимівною.

«Моя перша любов – дружина, а друга – політика», – заявив на презентації автор.

Лауреат Нобелівської премії світу 1990 року розповів, що покладає на себе частину відповідальності за смерть дружини від лейкозу в 1999 році.

«Коли я був обраний генсеком (1985 рік), я сказав їй, що треба жити так, як ми жили раніше, – розповів він публіці. – Однак робота – це тяжка праця, вона забирала у нас майже всі сили. А моя вина в тому, що вона змушена була ділити зі мною мою долю, стрес».

Саме після смерті Раїси Максимівни Горбачов вирішив написати цю книжку. Торкаючись сучасних відносин Росії і Німеччини, він зазначив, що Москві і Берліну необхідно розвивати відносини і далі зближуватися.

«Ми повинні добре знати одне одного, щоб розуміти, – вважає він. – Наша спільна історія багата настільки, що можна було б викреслити з неї кілька глав. Незважаючи ні на що, ми залишаємося партнерами і продовжуємо співпрацювати».

У видавництві Hoffmann und Campe Verlag, яке набуло права на книгу, повідомили, що німецькомовний варіант «дещо відрізняється» від російськомовного, що отримав назву «Наодинці із собою».

«Всі зміни та доповнення перекладачка Брігі Фейт внесла після обговорення з автором. Ми розраховуємо, що ця книга буде цікава німецькому читачеві. Інакше ми б не стали набувати права на неї», – зазначили у видавництві.