У бібліотеку Талліна повернули книгу, взяту майже 70 років тому

У Талліннську центральну бібліотеку сьогодні повернули книгу, яку взяли 7 березня 1944 року. Чоловік 1928 року народження вибачився за затримку з поверненням першого тому «Вибраних творів» естонського класика Едуарда Вільде. Він пояснив її плутаниною, пов’язаною з бомбардуванням Таллінна 9 березня 1944 року, передає РИА «Новости».

Едуард Вільде (1865-1933) – видатний естонський письменник і драматург. Найбільшу популярність йому принесла історична трилогія про селянські заворушення в Естонії кінця 50-х років XIX століття. Частина його творів перекладена на фінську, німецьку, латиську і російську мови. Кілька оповідань Вільде написав німецькою мовою. Перед смертю письменник звернувся з відозвою до естонського народу, закликаючи його до активної боротьби проти фашизму.

У 2009 році повідомлялось, що в університетську бібліотеку американського штату Вірджинія через 145 років було повернено книгу, викрадену одним з солдатів армії Півночі за часів громадянської війни. Всі ці роки книга про військові походи Наполеона, написана французьким автором Нап’єром у 1842 році, переходила з рук в руки нащадків солдата, а кілька років тому була передана в дар другу сім’ї.

Newsru