Російський письменник відмовився представляти Росію на книжковому ярмарку США через «злочинний режим»

Письменник Михайло Шишкін відмовився представляти Росію на найбільшому книжковому ярмарку США BookExpo America 2013, пише The Guardian. Видання посилається на лист Шишкіна Федеральному агентству з друку і масових комунікацій (Роспечать).

 

У цьому листі Шишкін заявив, що не може бути представником «країни, в якій владу захопив корумпований злочинний режим, держава являє собою злодійську піраміду, вибори перетворилися на фарс, суди служать владі, а не законам». За словами письменника, політичний розвиток Росії і в особливості події 2012 року створити в країні «абсолютно неприйнятну, принизливу для її мешканців і її великої культури» ситуацію.

 

«Мені як російській людині і громадянину Росії соромно від того, що відбувається в моїй країні. Беручи участь у книжковому ярмарку у складі офіційної делегації та користуючись наданими мені як письменнику перевагами, я одночасно беру на себе зобов’язання представляти державу, політику якого я вважаю руйнівною для країни, і систему, яку я не приймаю”, – цитує газета текст листа.

 

Шишкін уточнив, що відмова від участі в російській делегації на ярмарку – це його особиста ініціатива, яка ніяк не стосується інших російських письменників-учасників ярмарку. Він також пояснив, що спочатку дав свою згоду на участь у ярмарку, але потім відкликав її.

 

Михайло Шишкін – популярний сучасний російський письменник, лауреат багатьох літературних премій, серед яких премії «Російський Букер» (2000), «Національний бестселер» (2005) та дві премії «Велика книга» (2006 і 2011). До його найбільш відомих творів можна віднести романи «Венерине волосся», «Письмовник» і «Всіх чекає одна ніч».

 

Книжковий ярмарок BookExpo America відбудеться в Нью-Йорку в кінці травня – початку червня 2013 року. У ній візьмуть участь більше 600 письменників і більше 800 видавництв. У 2012 році Росія була почесним гостем BookExpo America, і у ярмарку брали участь такі письменники, як Дмитро Биков, Ольга Словникова, Володимир Маканін, а також Михайло Шишкін.

Lenta.ru

  • Selinant

    вы перепутали, шишкин – это художник.