Буккросинг у російських пішохідних переходах та метро

Буккросинг продовжує впроваджуватися в російське міське середовище, і цьому тепер сприяють не тільки ентузіасти, але і столичні чиновники.

Глава департаменту культури Москви Сергій Капков заявив про те, що пішохідні зони в центрі російської столиці планується обладнати для буккроссингу. З’являться спеціальні пункти, де одні городяни зможуть залишити прочитані книги, а інші – забрати їх. Ця ідея вже включена в план облаштування пішохідних зон Москви, на який в 2013 році буде виділено 3,5 мільярда рублів із бюджету.

При цьому, як передають «Известия», не всі чиновники згодні з тим, що майданчики для буккроссингу необхідні в місті. Член комісії міськради з культури і масовим комунікаціям Олексій Рябінін заявляє: «Сьогодні багато хто воліє паперовому варіанту електронний формат книг, і подібний книгообмін, на мій погляд, може бути цікавий тільки колекціонерам».

А в Санкт-Петербурзі стійки для буккроссингу повинні незабаром з’явитися в метро. Це ініціатива належить міському комітету з транспорту і ентузіастам книгообміну. Як повідомляє прес-служба комітету з транспорту, у рамках зустрічі керівництва комітету та молодіжної колегії була досягнута домовленість про опрацювання питання щодо створення «Території вільного книжкового обміну» в петербурзькому метро. В її основі будуть закладені сучасні тенденції буккросингу. Спершу стійки з безкоштовною літературою встановлять на станціях метрополітену, які належать до залізничних вокзалів.

Pro-books