Порностудія вимагає визнати «50 відтінків сірого» суспільним надбанням

Творці порнографічної пародії на роман «50 відтінків сірого» заявили, що популярний роман не є суб’єктом авторського права. Таким чином вони відреагували на позов студії Universal, яка вимагала заборонити розповсюдження порнофільму, повідомляє The Hollywood Reporter.

Студія Smash Pictures, яка зняла пародійний фільм, заявила у відповідному судовому позові, що книжкова трилогія «50 відтінків сірого» повинна бути визнана загальним надбанням. У якості причини адвокат студії навів той факт, що перший роман був заснований на фан-фіках (історіях, створених шанувальниками за мотивами відомих творів) вампірської саги Стефані Майєр «Сутінки», які викладалися у відкритому доступі в інтернеті.

Universal, яка отримала права на екранізацію книг письменниці Е.Л.Джеймс за п’ять мільйонів доларів, раніше закликала суд призупинити вихід порноверсіі роману, назвавши її «цілеспрямованою спробою збагатитися на репутації книги». Представник студії заявив, що відповідачу не вдасться довести відсутність авторських прав на твір.

Роман «50 відтінків сірого» був заснований (як вважають в Smash Pictures – на 89 відсотків) на фан-фіках під загальною назвою «Володарі всесвіту» («Masters of the Universe»), які Еріка Леонард (справжнє ім’я Е.Л.Джеймс) опублікувала в період з 2009 по 2011 рік на порталі fanfiction.net. У правилах сайту питання передачі творів авторів в загальний доступ окремо не обмовляється.

4 березня на судовому засіданні прохання Smash Pictures про відстрочення розгляду первісного позову Univesal було відхилено.

Еротичний роман «50 відтінків сірого» вийшов в 2011 році. Книга, що розповідає про відносини мільярдера і студентки, розійшлася тиражем в 40 мільйонів примірників. Незабаром Е.Л.Джеймс написала ще дві книги: «На п’ятдесят відтінків темніше» і «На п’ятдесят відтінків світліше».

Lenta.ru