У канадському Квебеку встановлять пам’ятник Шевченку

Українсько-канадський скульптор Олег Лесюк запропонував українській громаді канадського Квебека встановити пам’ятник Кобзарю на Алеї поетів.

Ідею встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку підримала не тільки українська громада канадської провінції, а й Національна комісія столиці Квебек та керівництво міста, повідомляє Медіа-портал VIDIA.

На Алеї поетів зараз розміщені скульптури п’ятьох видатних поетів: в’єтнамського Нґуєн Траі, російського Олександра Пушкіна, канадського Еміля Нелліґана, італійського Данте Аліґ’єрі та вірменського Вартапета Комітаса. За словами скульптора, відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку заплановано в березні 2014 року.

Народжений у Львові скульптор Олег Лесюк вже 20 років живе і творить в Канаді. Син відомого українського скульптора Любомира Лесюка продовжив творчу справу свого батька на еміграції.

Олег Лесюк – випускник Львівської Академії Мистецтва, член Національної Спілки Художників України, голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, працює в галузі станкової та монументальної скульптури і монументального розпису. Автор численних пам’ятників, пам’ятних знаків, паркових скульптур і меморіальних таблиць в Україні, Італії, Франції, Великобританії, Канаді і США.

 

“Наша родина є дуже творчою. Наш тато, на жаль, вже покійний скульптор Любомир Лесюк, заклав в нас ті зерна любові до мистецтва. Я пам’ятаю, як ми з сестрою починали творити з татової майстерні і зі знаменитого Стрийського парку”, – згадує скульптор.

Олег Лесюк відверто задоволений своїм мистецьким життям на еміграції. Твори скульптора перебувають в публічних колекціях парламенту Канади та в багатьох державних установах.

Олег Лесюк: “В Канаді я, справді, бачу повагу до нас як до митців. Люди хочуть мати наші твори в своїх оселях, і це вже дуже відрадно. Проте, де б я не творив (чи в Україні, чи в діаспорі), я творю як український мистець. Цю любов до України і любов до нашої нової землі – Канади – я передаю в своїх творах. Коли бачиш українські музеї, церкви і українські школи, де збережена українська культура, українське слово, тоді починаєш більше цінувати все українське.”

Медіа-портал VIDIA