Нобелівський лауреат Мо Янь звинуватив критиків у заздрості

Письменник Мо Янь, що першим з громадян КНР отримав Нобелівську премію з літератури, відкинув звинувачення в прославлянні Компартії. Претензії критиків Мо Янь прокоментував в першому після отримання нагороди великому інтерв’ю, яке опубліковане Spiegel Online.

Зокрема, лауреат відповів на заяву дисидента Ляо Іу (псевдонім – Лао Вей), який назвав його «державним письменником». «Я знаю, що він заздрить мені через цю нагороду, і я це розумію, – сказав Мо Янь. – Однак його критика несправедлива ». За словами Мо Яня, заздрісник Ляо Іу не посоромився перекрутити зміст його твору: сатиру на адресу зганьбленого китайського чиновника він представив як панегірик.

Також письменник парирував зауваження художника-дисидента Ай Вейвей про те, що він, Мо Янь, занадто тісно взаємодіє з владою і не може уособлювати Китай. «Хто з інтелектуалів може заявити, що він уособлює Китай? Точно не я. Може бути, Ай Вейвей? – Задався питаннями письменник. – Ті, хто насправді може уособлювати Китай, риють землю і мостять дороги голими руками».

Мо Янь, якому в лютому виповнилося 58 років, у 2012 році отримав Нобелівську премію «за галлюцинаторний реалізм, з яким він змішує казку, історію і сучасність». Його перший роман «Червоний гаолян» здобув популярність у світі завдяки екранізації, яка була дебютом кінорежисера Чжана Імоу. Українською не перекладався.

Lenta.ru