Суд не погодився заборонити мемуари коханки екс-голови МВФ

Суд великої інстанції Парижа не став забороняти вихід скандальної книги француженки Марсель Якуб, яка у своєму оповіданні розкриває подробиці роману з екс-главою МВФ Домініком Стросс-Каном.

Згідно з рішенням суду, видавництво Stock зобов’язане до запуску в продаж розмістити на обкладинці кожного примірника вклейку, яка буде попереджати читача, що зміст цієї книги завдає шкоди недоторканності приватного життя Стросс-Кана.

За кожен випадок порушення видавництво буде вимушене виплатити штраф у розмірі 50 євро. Однак представник Stock заявив, що зробити це з першим тиражем (розміром 40 тисяч примірників) вже немає можливості – книги доставлені в магазини і в середу повинні вперше з’явитися на прилавках.

У свою чергу Якуб і її видавець разом зобов’язані виплатити екс-главі МВФ 50 тисяч євро (Стросс-Кан вимагав 100 тисяч євро як відшкодування збитку).

Суд також зобов’язав видання Nouvel Observateur відвести половину першої смуги під заяву Стросс-Кана (адвокати екс-глави МВФ вимагали всю першу шпальту, оскільки раніше це видання відвело всю першу шпальту анонсу книги). Крім того, він засудив видання до виплати Стросс-Кану 25 тисяч євро як відшкодування збитку.

У книзі під назвою «Красуня і чудовисько» Якуб розкриває подробиці стосунків зі Стросс-Каном, які тривали з січня по серпень 2012 року. У книзі жодного разу не згадується ім’я екс-глави МВФ, однак в інтерв’ю Nouvel Observateur, що опублікував витяги з твору, автор заявила, що мова йде саме про нього.

За матеріалами Голос России