Незалежні книгарні у Великій Британії закриваються

Ряди представників незалежної книжкової торгівлі Сполученого Королівства за підсумками минулого року знову поріділи.

Журнал The Bookseller наводить статистичні дані, оприлюднені Асоціацією книготорговців Великобританії. Як з’ясувалося, за підсумками 2012 року в центрах населених пунктів у країні закрилися 73 незалежні книжкові магазини, у той час як розпочали роботу 39 точок. Число учасників незалежного книжкового ринку скорочується шостий рік поспіль, членами Асоціації в минулому році були представники 1028 незалежних книготорговельних точок, а в 2005 – 1535.

Оглядачі особливо відзначають той факт, що серед втрат немає книжкових магазинів, що спеціалізуються на продажі дитячої літератури, зате кілька новачків зосередили свою увагу на роботі як раз з цим сегментом. До речі, представники і неспеціалізованих магазинів заявили про те, що активно розширюють свій асортимент за рахунок дитячої книги. Ринок друкованої книги для дітей за підсумками минулого року оцінюється в 318,4 мільйона фунтів стерлінгів (що на 0,02% більше порівняер з 2011 роком).

Глава Асоціації Тім Годфрі (Tim Godfray) в черговий раз заявив про необхідність опрацьовувати нові моделі взаємодії книгопродавців і видавців, які дозволили б полегшити життя незалежним гравцям ринку. Минулого тижня керівники Асоціації книгопродавців і Асоціації видавців обговорювали можливі варіанти розширення співпраці на спеціальній зустрічі. Поки невідомо, наскільки результативними виявилися переговори.

Pro-books