Роман про синдром Аспергера став бестселером

Перший роман про життя та пригоди людини, хворої недіагностованим синдромом Аспергера, став сенсацією книжкового ринку – право на публікацію книги було куплене видавцями за загальну суму в 1,2 мільйона фунтів. Про це повідомляє The Guardian.

Дебютна книга 56-річного австралійського інженера Грема Сімсіона «Проект Розі» розповідає про соціально обмеженого професора генетики Доні Тілльманна, який вирішує знайти собі дружину. Він читає лекції по синдрому Аспергера, не помічаючи спочатку сам у себе симптомів цього захворювання – те, як він використовує мову, як відгукується на соціальні поведінкові сигнали і те, яку хворобливу увагу він звертає на дрібниці.

Синдром Аспергера – одне з п’яти загальних (первазивних) порушень розвитку, що характеризується серйозними труднощами в соціальній взаємодії, а також обмеженим, стереотипним, повторюваним репертуаром інтересів і занять. Від аутизму він відрізняється насамперед тим, що мовні й когнітивні здібності в цілому залишаються збереженими. Синдром часто характеризується також вираженою незграбністю.

Роман готові опублікувати багато видавництв по всьому світу від Португалії до Китаю. Перше видання за межами Австралії у квітні 2013 року випустить Penguin Books. Сем Хамфріз, представниця Penguin, сказала, що з першої сторінки до останньої не могла зупинитися, і відразу відчула, що не змогла б упустити такий контракт. Видавців зацікавив не тільки комічний сюжет, але й ідея протистояння хворобі сильною людиною, яка змінить сприйняття людей цього захворювання.

Книгу рекомендувала також і Мері Сімпсон, голова благодійного фонду Spectrum. За її словами, роман дає більш позитивний погляд на людей, які «не дуже вписуються в навколишній світ, але є частиною яскравого гобелена життя».

Lenta.ru