Містика числа “Пі”: британський видавець продав 3 141 593 копій роману Мартела

Автор роману, нагородженого «Букером», продажі якого серйозно стимулювала голлівудська екранізація, у черговий раз зіткнувся з магією числа «пі».

Як повідомляє газета The Guardian, видавництво Canongate розкрило показники продажів одного з найпопулярніших бестселерів останнього часу – роману канадця Янна Мартела «Життя Пі». Для цього виник суттєвий привід у вигляді числа «пі»: за офіційними даними на 20 лютого, було продано 3141593 примірників книги (саме так можна округлити горезвісне число) в різних форматах, включаючи цифрові книги та ілюстровані видання. У британському підрозділі ритейлера Kindle Store е-книга, ціна якої становить 20 пенсів, кілька тижнів протрималася на верхівці рейтингу. Зараз бестселер влаштувався на другій позиції.

Число «пі» виникає в романі в якості прізвиська головного героя, який стає предметом насмішок однокласників через своє ім’я – Пісін Молітор Патель. Роман вийшов у 2001 – спершу в канадському підрозділі видавництва Knopf, незабаром – у Великобританії. Після того як в 2002 році Ян Мартел отримав за «Життя Пі» премію «Букер», правами на книгу зацікавилися десятки країн по всьому світу, і літературні нагороди посипалися одна за одною. Однак всенародну популярність книга заслужила за більше ніж десять років після виходу, коли в листопаді минулого року на екрани вийшов фільм Енга Лі. Кіноадаптація історії про морські пригоди індійського підлітка і бенгальського тигра претендує на «Оскар» в 11 номінаціях.

Сам Мартел прийшов в захват від оприлюдненого «ірраціонального» показника продажів.

Pro-books.ru