Велика Британія випустила поштові марки до 200-ліття роману “Гордість і упередження”

До Сполученого  Королівства надійшли в продаж марки із зображенням сцен з усіх творів відомої письменниці рубежу XVIII-XIX століть Джейн Остін. Таким чином  цьогоріч, коли з моменту публікації її головного твору “Гордість і упередження” виповнилося 200 років,  Королівська пошта країни зробила свій внесок в увічнення імені “першої леді англійської літератури», передає ИТАР-ТАСС.

Усього було виготовлено шість поштових мініатюр – за кількістю виданих романів автора. На кожній з марок зображена характерна сцена відповідного твору. Малюнки виконала одна з найвідоміших ілюстраторів нашого часу Анжела Барретт.

Крім марок, Королівська пошта знайшла ще один спосіб нагадати читачам країни про знаменну подію. Протягом цього тижня на листах, надісланих з міста Стівентон на півдні Англії, де народилася Остін, і містечка Чаутон, де пройшли її останні дні, буде проставлений незвичайний штамп. На конвертах зроблять відтиск мабуть найвідомішої цитати письменниці, яка належить героїні Джейн з роману “Гордість і упередження”:  “Роби все що завгодно, але тільки не виходь заміж без любові!”

“Коли ви думаєте про великих британських авторів, неодмінно згадується ім’я Остін, – заявив представник Королівської пошти Ендрю Хаммонд. – Її твори за останні два століття внесли величезний внесок у розвиток нашої культури. Крім того, вони користуються популярністю у молодої аудиторії досі – за рахунок численних екранізацій, театральних і кіноадаптацій, а також нев’янучої актуальності самого тексту “.

“Власне тому для нас є честю представляти цю серію поштових марок, які, як ми сподіваємося, будуть сприяти увічненню імені Джейн Остін”, – підкреслив Хаммонд.

Newsru