ВВС екранізує «Війну і мир» до 2015 року

Ендрю Девіс

ВВС  знову екранізує «Війну і мир» Льва Толстого через 40 років після першої адаптації легендарного роману-епопеї. Роман, що вважається однією з перлин світової літератури, буде викладений у шести серіях. Знімати його має відділення ВВС, розташоване в Уельсі.

Прем’єра нового серіалу відбудеться в 2015 році на каналі BBC One. Як повідомляє газета Guardian з посиланням на інспектора BBC One Денні Коена, бюджет проекту оцінюється в 10 млн фунтів.

Сценарій для нової телеверсії «Війни і миру» напише Ендрю Девіс, який також працював над серіалами за творами «Гордість і упередження» Джейн Остін, «Холодний дім» Чарльза Діккенса і «Доктор Живаго» Бориса Пастернака.

У 2008 році драматург став лауреатом премії «Еммі» за сценарій до екранізації роману Діккенса «Крихітка Дорріт».

Девіс упевнений, що книга Толстого стане основою захоплюючого серіалу: «Це несамовита історія про любов, війну і сімейне життя».

У попередній екранізації ВВС, зробленій в 1972 році, роль П’єра Безухова зіграв Ентоні Хопкінс, більш відомий світовій аудиторії за образом серійного вбивці Ганнібала Лектера.

Вперше опублікований в 1869 році роман, який налічує 1,2 тисячі сторінок, оповідає про долі сімей російських аристократів під час воєн проти Наполеона – 1805 року і Вітчизняної війни 1812 року.

«Війна і мир» вважається одним з кращих творів Толстого, нарівні з «Анною Кареніною», яка була опублікована між 1873 і 1877 роками.

«Персонажі такі природні і людяні, з якими глядачам легко себе ідентифікувати, і Наташа Ростова легко перемагає Ліззі Беннет (героїню роману «Гордість і упередження» Джейн Остін») у категорії самих люблячих героїнь в літературі», – говорить Девіс.

Як розповів драматург в інтерв’ю Daily Telegraph, взаємодія персонажів і їх сімей здасться «дуже знайомою» шанувальникам популярного телесеріалу ВВС EastEnders, хоча в екранізації не буде «так багато криків, і ніхто не буде сидіти на допомозі з безробіття».

Передбачається, що в новій адаптації роману головна увага приділятиметься людським та сімейним стосункам, ніж філософським та історичним роздумам, якими насичений роман.

Акторський склад нової екранізації поки не відомий. Однак Девіс сподівається, що Наташу Ростову зіграє невідома молода актриса, в той час як ролі П’єра Безухова і Андрія Болконського будуть віддані більш досвідченим артистам.

Остання масштабна телевізійна екранізація «Війни і миру» була зроблена у 2007 році. У її створенні взяли участь шість країн, включаючи Росію, Францію та Італію.

ВВС