Іменем братів Стругацьких назвуть площу в Санкт-Петербурзі

Безіменну площу на перетині Московського проспекту і вулиці Перемоги в Московському районі Санкт-Петербурга можуть назвати іменем письменників-фантастів Бориса і Аркадія Стругацьких.

За словами члена топонімічної комісії, краєзнавця Андрія Рижкова, вибір об’єкта логічний, оскільки всього в декількох будинках від площі до свого останнього дня проживав Борис Стругацький.

Крім того, шлях до Пульківської обсерваторії, де він працював протягом багатьох років, пролягає якраз від Московського проспекту, що надає називанню певний символізм.

Пропозиція про те, щоб дати назву вказаної площі, може прозвучати на весняному засіданні топонімічної комісії, яке, імовірно, відбудеться в квітні, після чого остаточне рішення буде прийнято безпосередньо урядом північної столиці.

Як додав Рижков, можливо й інший розвиток подій: ім’ям знаменитих письменників-фантастів може бути названа, наприклад, гімназія № 107 на Виборзькій стороні, яку закінчили брати.

«Назва навчального закладу ім’ям Стругацьких, можливо, стане більш істотним і наочним знаком пам’яті. Усередині може розташуватися експозиція, пов’язана з відомими фантастами. На жаль, назва вулиць іменами знаменитих людей часто носить формальний характер, робиться для галочки», – зазначив Рижков.

Правда, в цьому випадку ініціатива повинна виходити від колективу навчального закладу, додав представник топонімічної комісії.

Нагадаємо, Аркадій Стругацький помер в 1991 році, а Борис – у листопаді минулого року. За три з невеликим десятиліття спільної творчої діяльності братами було написано близько 30 повістей і романів, а також оповідання і сценарії.

Іменем Стругацьких названа мала планета № 3054, відкрита 11 вересня 1977 року в Кримській астрофізичній обсерваторії.

Foсus