На музеї Набокова написали: «Педофіл»

Напис «педофіл» з’явився на одній зі стін музею-садиби Володимира Набокова в селі Рождествено Ленінградської області. Як повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на співробітника музею-садиби, незабаром розслідуванням події займуться правоохоронні органи.

Коли був здійснений акт вандалізму, не уточнюється, але сайт «Фонтанка.ру» повідомляє, що напис був зроблений досить крупно – щоб його можна було побачити з траси (садиба знаходиться поблизу дороги Е-95). Співробітники музею також не виключають, що невдовзі навколо садиби будуть встановлені камери відеоспостереження.

Це вже не перший випадок осквернення пам’ятників, пов’язаних з Володимиром Набоковим, в Санкт-Петербурзі. Вночі 9 січня у вікно музею-квартири Набокова на Великій Морській вулиці кинули пляшку, в якій знаходилася записка з цитатою зі Старого Завіту «на тему блуду». Вранці 29 січня при вході в музей на стіні з’явився напис «педофіл». За фактом події було порушено кримінальну справу, розслідування триває.

Про причетність до актів вандалізму проти музею Набокова заявив в листі «Фонтанке.ру» один з самопроголошених «козаків Петербурга». У жовтні 2012 року «козаки», від яких відхрестилося Санкт-Петербурзьке Отдєльскоє козацьке товариство, домоглися скасування моновистави за набоківською «Лолітою» в галереї сучасного мистецтва «Ерарта».

Lenta.ru