Про матч Каспарова з комп’ютером написали п’єсу

Постановку про те, як Гаррі Каспаров програв матч комп’ютеру Deep Blue, представлять цьогоріч на сцені Park Avenue Armory в Нью-Йорку, повідомляється в анонсі центру мистецтв. П’єсу «Машина» (The Machine) написав британський драматург Метт Чарман (Matt Charman).


В основу театральної постановки лягли події 1997 року, коли 13-й чемпіон світу з шахів приїхав в Нью-Йорк на матч проти суперкомп’ютера фірми IBM. «Спроба IBM привернути до себе увагу і підвищити вартість акцій вилилася в історичний бій Каспарова проти Deep Blue і його творця доктора Сюя, генія, який також присвятив все своє життя грі», – йдеться в афіші п’єси.

 

Матч між Гаррі Каспаровим і комп’ютером Deep Blue в 1997 році був уже третім виступом гросмейстера проти шахових програм. Так, в 1989 році Каспаров легко виграв дві партії у комп’ютера Deep Thought. У 1996 році компанія IBM запропонувала чемпіону зіграти з суперкомп’ютером Deep Blue, який міг оцінювати до 200 мільйонів позицій в секунду. Перший матч в лютому 1996 року Каспаров виграв з рахунком 4:2. У травні 1997 року у другому матчі чемпіон світу програв з рахунком 2 ½: 3 ½. За дошкою навпроти гросмейстера сидів представник IBM Фен-Сюн Сюй, який вводив у комп’ютер команди. У шостій і заключній партії Каспаров визнав поразку вже на 19-му ході. Після матчу він висловлював припущення, що комп’ютеру міг допомагати спеціально запрошений шахіст.

 

За непідтвердженими поки даними, прем’єрі п’єси в Нью-Йорку буде передувати показ на Міжнародному фестивалі в Манчестері у травні 2013 року. У Нью-Йорку спектаклі пройдуть у вересні під керівництвом британського режисера-постановника Джозі Рурк (Josie Rourke).

 

Крім «Машини», центр мистецтв Park Avenue Armory представить в цьому сезоні інсталяцію скульптора Пола Маккарті під назвою «WS», засновану на сюжеті казки про «Білосніжку».

Центр Park Avenue Armory був створений на базі збройного складу полку Національної гвардії США. У 2007 році власники вирішили переробити складські приміщення для демонстрації виставок і спектаклів.

 Lenta.ru