Листи вбивці Джона Леннона виставили на торги

На торгах американського аукціонного дому Moments In Time були виставлені на продаж листи Марка Девіда Чепмена, вбивці музиканта гурту The Beatles Джона Леннона, які він писав нью-йоркському поліцейському Стівену Спіро, який заарештував його після скоєння злочину. Ціна лота становить $ 75 тис.

 

Усі листи були написані Чепменом у 1983 році – після того, як він визнав себе винним і був засуджений до довічного ув’язнення, повідомляє ІТАР-ТАРС.

 

В одному з послань, датованому 15 січня, Чепмен заявляє, що хоче стати другом Спіро, і просить його допомогти йому знайти книгу «Над прірвою в житі» американського письменника Джерома Селінджера, яка була у нього при собі в момент арешту. «Ви вже читали «Над прірвою в житі»? Я хотів би, щоб ви прочитали цей роман і сказали мені, що ви про нього думаєте. Як ви пам’ятаєте, у книзі, яку у мене забрали, я написав: «Це мій маніфест», – йдеться в листі.

 

Спіро розповів, що відповідав на послання Чепмена в надії, що той «розкриє мотиви скоєного ним вбивства» або надасть інформацію про своїх можливих спільників. Однак потім листування різко обірвалося: швидше за все, хтось порадив Чепмену більше не писати в поліцію. З тих пір Спіро ніяк не контактував зі злочинцем.

 

Як зазначають ЗМІ, поліцейський вирішив продати листи через те, що йому потрібні були гроші на оплату медичних рахунків. Крім того, за його власними словами, він «вирішив їх оприлюднити, оскільки вони є частиною історії».

 

У серпні минулого року убивці Леннона було в сьомий раз відмовлено в умовно-достроковому звільненні з ув’язнення. 57-річний Чепмен продовжує відбувати довічний термін у в’язниці суворого режиму Венді в штаті Нью-Йорк. Наступного разу він зможе спробувати добитися дострокового звільнення в серпні 2014 року. Щоправда, шансів на те, що його прохання буде задоволене, практично немає. Вдова музиканта Йоко Оно виступає категорично проти виходу вбивці на свободу, вважаючи, що він становить загрозу для неї, двох синів Леннона і всього суспільства.

Foсus