«Брати Карамазови» стали братами Куросава

Дія телесеріалу «Брати Карамазови» перенесено з Росії XIX століття в сучасну Японію, повідомив телеканал «Фудзі», що почав показ екранізації в січні.

Творці телесеріалу особливу увагу звернули на музичний супровід кожної серії. У списку композиторів зустрічаються імена Сен-Санса і Равеля, гуртів Led Zeppelin та Nirvana. Так, використання в одній із серій пісні групи The Rolling StonesPaint it black – пояснюється прямим натяком на прізвище Карамазов, яку автори фільму перекладають як «пофарбований чорним» (від тюркського «кара» – «чорний»).

Список авторів телесеріалу починається з ім’я Федора Достоєвського. Однак фільм помітно відрізняється від оригіналу. Прізвище головних героїв змінено на «Куросава», релігійні мотиви майже повністю урізані. Молодший з братів Карамазових – Куросава не має ніякого відношення до монастирського життя, а благополучно вчиться на престижному медичному факультеті. Старший брат Дмитро – Міцуру має схильність до природничих наук, але ніде не працює. Середній Іван – Ісао – успішний адвокат, який живе в Токіо.

Однією з головних удач серіалу критики вважають роботу актора, що виконує роль глави сім’ї Федора Карамазова – Бундза Куросави. Сценарій написаний з перекладу роману Федора Достоєвського, виконаного в 2006 році ректором Токійського інституту іноземних мов Ікуо Камеяма. Переклад був розпроданий рекордним для класичної перекладної літератури тиражем у мільйон примірників.

B-port.com