Харукі Муракамі написав новий роман, можливо, про «Фукусіму»

Відомий японський письменник Харукі Муракамі підготував до друку новий роман, повідомляють «Известия». Це буде його перша книга за останні три роки.

Про що буде новий твір, наразі невідомо – японське видавництво Bungeishunju тримає це в таємниці.

«Про зміст вони не повідомляють принципово до виходу книги, це їхня постійна політика. Так було і з останнім тритомником «1Q84». Люблять, щоб усе було покрито таємницею і спрацьовувало в голові читача несподівано», – пояснив перекладач книг Муракамі з японської і муракамізнавець Дмитро Коваленін.

За словами перекладача, «не виключено, що в романі звучатимуть відголоски «Фукусіми», але це обережний прогноз». Як відомо, Муракамі після японської катастрофи в березні 2011 року активно висловлювався про те, що «японці занадто звикли жити надкомфортно завдяки атомній енергетиці, за що тепер і розплачуються».

Переклад російською, вважає Коваленін, забере від півроку до року, з урахуванням того, що обсяг твору невідомий.

«Списався вчора з конторою Муракамі, вони обіцяли одразу вислати мені примірник, буду чекати. Потім, сподіваюся, швидко підпишу договір з видавництвом «Ексмо» і почну роботу», – пояснив перекладач.

Майже всі романи письменника ставали в Японії бестселерами – «Погоня за вівцею», «Норвезький ліс», «Хроніки механічного птаха», «Кафка на пляжі». Проте він не знає, чому його книги такі популярні й за кордоном. До речі, роман Муракамі «1Q84» став бестселером року в Японії, а український переклад книжки, зроблений Іваном Дзюбом, вийшов раніше за російський.

Newsru.ua

  • Іван Дзюб

    Новий роман Харукі Муракамі має назву :色彩を持たない多崎つくると、彼の巡礼の年, тобто “Нічим непримітний Цукуру Тадзакі та роки його мандрів”.