У працівників Amazon погані умови праці та маленька зарплатня

Представництва найбільшого світового книжкового онлайн-ритейлера опинилися в центрі скандалу у Великобританії і Німеччині через кадрову політику.

 

Як повідомляє журнал The Bookseller, компанія Amazon в черговий раз привернула до себе увагу європейської громадськості, яка і так не шанує найбільшого світового онлайн-книготорговця за тривожну активність на місцевих ринках і, м’яко кажучи, сумнівну податкову політику. Тепер привід і зовсім малосимпатичний: співробітники представництв у Великобританії і Німеччині збунтувалися ще й через кадрову політику ритейлера.

 

Спершу свої претензії керівництву Amazon офіційно висунула найбільша британська профспілка GMB – приводом стали неналежні умови та оплата праці. Одночасно з цим минулого тижня пройшли протести в дев’яти представництвах (мова йде головним чином про дистрибуційні центри) компанії на території Сполученого Королівства. Представник GMB Пол Кларк (Paul Clarke) очікувано нагадав про проблеми Amazon зі сплатою податків на території Європи, які протягом останнього часу неодноразово надихали бунтувати учасників місцевого ринку, включаючи книготорговців. За його словами, до списку гріхів компанії може бути доданий ще і той факт, що співробітникам відмовлено в правах на представництво в профспілці. За весь цей «букет» провин, відзначає Кларк, компанія вже заслуговує на санкції. Керівництво Amazon, зрозуміло, усе заперечує.

 

Одночасно дійшли вісті з Німеччини: як виявилося, і там вибухнув скандал з подібної причини. Керівництво Amazon звинуватили, фактично, у жорстокому поводженні з тимчасовими працівниками. У компанії створена спеціальна група, щоб стежити за поведінкою приїжджих співробітників, що працюють в дистрибуційних центрах, і методи контролю ледь не «нео-нацистські» з утиском прав на кожному кроці. Керівники німецьких представництв і в цьому випадку змушені виправдовуватися і повсюдно заявляти про несправедливість звинувачень.

 

Чим справа закінчиться, поки незрозуміло, але той факт, що протести виникли вже у двох європейських країнах, насторожує.

Pro-books