Вірш Хаусмена, який ледь не знищили, виставили на торги

Чернетка вірша англійського поета А. Е. Хаусмена виставлена на торги Bonhams, повідомляє ArtDaily.

Вірш «О, був я з ним разом» (Oh were he and I together) належить до 1917 року. Він жодного разу не публікувався за життя автора:  Хаусмен збирався включити його в свої «Останні вірші» 1922 року, але в той же таки останній момент передумав. Текст дуже погано читається; крім того, очевидно, що олівець намагалися стерти (хто саме, неясно). Рукопис зберіг брат поета Лоренс; Хаусмен наказав йому знищувати його чернетки і незакінчені вірші, проте дав право залишати те, що здасться цінним.

 

У тексті відбилася історія любові Хаусмена до його Оксфордского однокурсника Мозеса Джексона (Moses Jackson). Після університету вони разом працювали в патентному бюро Лондона, куди поет пішов спеціально, щоб бути ближче до друга. У 1887 році Джексон одружився і назавжди переїхав до Індії; у вірші відображена туга Хаусмена за ним.

 

На звороті сторінки записана хаусменовська «Епітафія армії найманців»; лот оцінений в 20-25 тисяч фунтів. Торги поетичними рукописами призначені на 10 квітня, тоді ж будуть продавати манускрипт вірша Оскара Уайльда «Les Ballons» («Повітряні кулі»), що походить з тієї ж колекції.

 

Альфред Едвард Хаусмен (іноді пишуть Хаусман; 1859-1936) за життя був відомим філологом-класиком. Поетичну славу в роки Першої світової йому приніс написаний раніше збірник «Шропширський хлопець» (A Shropshire Lad).

 

Lenta.ru