Церква буде рецензувати російські підручники

За новими нормами закону про освіту РФ, навчальні посібники з релігієзнавства повинні підлягати експертизі представниками усіх церковних конфесій, про які йде мова в підручниках.

Нові норми закону «Про освіту» стривожили фахівців кафедри релігієзнавства філософського факультету МДУ. Стало відомо, що всі підручники, в яких згадується про будь-яку релігію, повинні проходити експертизу у представників цієї релігії, а викладачі теології повинні бути «з числа рекомендованих церквою». Свіжоприйняті норми можуть призвести до посилення впливу релігійних інститутів на світську освіту, вважають педагоги.

Зокрема, в ухваленій парламентом і президентом Росії в кінці минулого року статті 87 закону «Про освіту» говориться: «Зразкові основні освітні програми в частині навчальних предметів, курсів, дисциплін (модулів), спрямованих на отримання учнями знань про основи духовно- моральної культури народів Російської Федерації, про етичні принципи, про історичні та культурні традиції світової релігії, проходять експертизу в централізованої релігійної організації на предмет відповідності їх змісту віровченням, історичним і культурним традиціям цієї організації відповідно до її внутрішніх правил».

Фактично, прийняття статті 87, закон з якою вступить в дію з нового навчального року, узаконило контроль релігійних інститутів над змістом світських навчальних посібників.
За матеріалами Pro-books