На Лейпцизькому книжковому ярмарку проведуть 20 українських заходів

Цьогорічна програма Лейпцизького книжкового ярмарку та літературного фестивалю «Лейпциг читає», що відбудуться з 14 по 17 березня 2013 в Німеччині, налічує понад двадцять заходів за участі українських авторів, видавців, кураторів, журналістів та програмістів.

Як повідомили у прес-службі ГО «Форум видавців», Україну презентуватимуть комплексно: окрім заходів на основній сцені OstSüdOst, буде функціонувати інтерактивний стенд, де на плазмах та планшетах буде представлено велику кількість перекладеної німецькою інформації про літературу та видавничу справу, проекти, періодику та розвиток технологій для читання та навчання. Також на стенді постійно діятиме Українське літературне кафе, де читачі за горнятком кави зможуть ознайомитися з текстами українських авторів німецькою мовою, в тому числі поки що не виданих в Німеччині, а також з номерами періодичних видань, де були розміщені нещодавні переклади текстів українських письменників.

На думку організаторів стенду, така концентрація недоступних текстів доступною мовою допоможе поглибити зацікавлення з боку читачів, й, відповідно, з боку видавців та літературних агентів. Це сприятиме розвитку співпраці в царині перекладів і видання сучасних українських творів за кордоном. Ті ж, хто читає українською, на планшетах на стенді зможуть ознайомитися з усім асортиментом художніх текстів з двох найбільших книжкових порталів України –  Obreey та Касіопея.

Україна представляє себе на одному з найбільших європейських книжкових ярмарків вже другий рік поспіль. Програма «Транзит», з участі в якій почалася тісна співпраця, започаткована 2012 року з ініціативи дирекції Лейпцизького книжкового ярмарку та фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Головними заходами будуть читання й дискусії з авторами, як уже відомими в Німеччині, так і тими, котрі тільки є перспективними для німецькомовного ринку.

Український стенд другий рік поспіль організовує громадська організація «Форум видавців».

Українська програма на Ляйпцизькому книжковому ярмарку тут.

Zaxid.net