При бібліотеках Барселони відкриють книгарні

Адміністрація другого за величиною міста Іспанії опрацьовує масштабну програму підтримки невеликих книготорговельних точок.

Як повідомляє онлайн-портал España Rusa, влада Барселони серйозно стурбована тим, що культурне життя міста з року в рік збіднюється: зокрема, скорочується загальне число невеликих книготорговельних точок. Так, тільки протягом останніх двох років згорнули свою діяльність кілька книжкових магазинів, які мали символічне значення в культурному просторі міста (такі як «Ona», «Áncora y Delfín», «Librería General de Arte Martínez Pérez», заснований ще у 1924 році книжковий магазин «Catalònia» та інші). Муніципалітет міста вирішив активно опрацьовувати спеціальну програму підтримки сектора.

Планується принципове нововведення в масштабах міста: влада запропонувала при кожній бібліотеці Барселони організувати книжковий магазин. Радник з культури адміністрації Барселони Хаум Сіурана не розголошує деталі цього проекту, оскільки, за її словами, він перебуває поки що в стадії розробки. Президент Асоціації книготоргівців Каталонії Антоніо Даура так коментує нововведення муніципальних властей: «Ця пропозиція несе позитивні сторони для обох сторін, але необхідно розвинути цю ідею, щоб надалі не виникло проблем. Ключ до цього лежить в площині економічних умов, які нам запропонують, ми розраховуємо на таку ситуацію, яка дозволить книготоргівцям ефективно працювати».

По-друге, прийнято рішення про організацію нової спеціалізованої книжкової ярмарки. У перший раз цей захід буде проведено, можливо, уже в кінці цього року.

Pro-books