Фанати супермена бойкотують автора-гомофоба

Фанати Супермена виступили проти рішення видавництва DC Comic найняти автором коміксу про супергероя письменника Орсона Скотта Карда, відомого гомофобськими поглядами. Про це розповідає газета The Guardian.

Видавництво найняло Карда для роботи над новим коміксом про Супермена, вихід якого запланований на квітень. Однак ряд видань і блогів звернули увагу на радикальну позицію письменника стосовно гомосексуалізму. Зокрема, Кард, який є мормоном, раніше закликав ввести закони, у яких говорилося б, що гомосексуали не можуть вважатися «прийнятними і рівноправними» членами суспільства.

У 2009 році Кард назвав одностатеві шлюби «кінцем демократії в Америці» і вступив в організацію, яка виступає проти їх дозволу. На його думку, одностатеві шлюби не призведуть до реалізації права гомосексуалів на спільне проживання, а дадуть їм можливість пропагувати «антирелігійні цінності» дітям.

У відповідь на рішення видавництва шанувальники створили петицію, що закликає DC Comic відмовитися від співпраці з автором. На момент написання новини петицію підписали майже 4700 чоловік із запланованих 5000. Деякі блогери, зокрема, автори блогу для гей-гиків Geeks Out, запропонували бойкотувати новий комікс, мотивувавши це відмовою «давати гроші людині, яка хоче відняти [їхні] громадянські права». Маловідомий актор Майкл Хартні написав лист до видавництва з проханням не довіряти героя коміксів гомофобу в той час, як безліч підлітків-геїв здійснюють самогубства через цькування.

Тим не менш, пролунали голоси і на захист прав Карда на публікацію. Так, Дейл Лазарєв, автор коміксів, який не приховує своєї орієнтації, зауважив, що не поділяє поглядів Карда і особисто бойкотує всі його роботи, але в той же час не вважає правильним відмовляти автору в роботі.

Варто відзначити, що у 2008 році Кард написав свою власну версію «Гамлета» Шекспіра із зміненим сюжетом. У переказі Карда батько Гамлета виявляється педофілом. Він гвалтує юного Гораціо, який згодом убиває його з помсти (в оригіналі трагедії батька Гамлета, датського короля, вбиває його брат Клавдій). Також батько Гамлета гвалтує Лаерта і придворних Розенкранца і Гільденстерна. Після дій батька Гамлета всі чотири жертви стають гомосексуалами. У фіналі Гамлет потрапляє в пекло, де його вітає батько і вигукує: «Нарешті ми будемо разом, як я завжди і мріяв». Книга Карда отримала розгромні рецензії в пресі.

У 1985 році Кард написав науково-фантастичну книгу «Гра Ендер» (Ender’s Game), яка була прихильно прийнята критиками. На листопад 2013 запланований вихід екранізації книги, в якій головну роль виконає Харрісон Форд. Кард є автором сценарію і продюсером фільму.

DC Comics в останні кілька років стали включати гомосексуальних персонажів у свої комікси. Зокрема, з 2012 відкритим гомосексуалом є супергерой Алан Скотт (Зелений Ліхтар), що вперше з’явився у коміксах видавництва в 1940 році. Також з 2006 року відкритою лесбійкою є Бетвуман.

Lenta.ru