В Росії вимагають заборонити дитячу книгу «Цілуватися заборонено»

Уральський батьківський комітет продовжує знаходити книги, які, на думку громадської організації, не повинні читати діти. Свіжа скарга стосується популярної письменниці Ксенії Драгунської.

Керівник єкатеринбурзького Уральського батьківського комітету Євген Жабреєв знову знайшов крамолу в дитячих книгах. На цей раз під пильне око потрапила письменниця і драматург Ксенія Драгунська, відома своїм нестандартним авторським стилем.

Пан Жабреєв звернувся до прокуратури з вимогою перевірити дитячу гумористичну книгу Драгунської «Цілуватися заборонено». Ця збірка п’єс і оповідань опублікована видавничою групою «АСТ». Також Уральський батьківський комітет поскаржився на книгу уповноваженому з прав дитини в РФ Павлу Астахову і свердловському дитячому омбудсмену Ігорю Морокову.

У заяві Жабреєва ідеться про те, що старенька Шапокляк в книзі Драгунської «розтліває дітей», заохочує підлітків ставати альфонсами, щоб жити в достатку і пізнати всі принади дорослого кохання. Також, на думку Жабреєва, у виданні розповідається про способи самогубства і вбивства інших людей.

«Я залізу на дах найвищого будинку, і буду стріляти з автомату у святкову юрбу, і дивитися, як вони там всі верещать і перетворюються на криваві лахміття», – одна з цитат відомої «Рудої п’єси» Драгунської, яка обурила батьківський комітет.

«Це ненормально! Автор не повинна була допустити таких порушень зі свого боку! Вона повинна добре розуміти, що сьогодні за таке може бути кримінальне переслідування, – обурюється Жабреєв. – У першу чергу я бачу порушення закону «Захист дітей від інформації». Але є і більш серйозні речі: це заохочення до суїциду, до екстремістської діяльності!».

Ксенія Драгунська прокоментувала ситуацію ресурсу PublicPost: «Пробачте великодушно, але це все просто маячня собача. Мабуть, людям робити нічого».

Підтримав колегу і культовий дитячий письменник з Єкатеринбургу Владислав Крапівін в інтерв’ю для ресурсу УралПоліт.Ru: «Екстремізм легко знайти у вчинках і розмовах персонажів дитячих книжок. І в моїх книгах його, при бажанні, теж можна знайти. Я не читав «Руду п’єсу» Драгунської. Але знайомився з іншими її творами. Наприклад, у неї є «Усі хлопчики – дурні». Мені здається, що в самій назві можна помітити натяки на екстремізм».

Нагадаємо, що за заявою Жабреєва вже було порушено кримінальну справу за книгами про статеве виховання, виданих у «АСТ» і «Ексмо». Стаття, за якою ведеться розгляд – «Незаконні виготовлення та обіг порнографічних матеріалів, втягнення неповнолітніх в обіг порнографічної продукції, вчинені групою осіб за попередньою змовою».

Pro-books