Відомого азербайджанського письменника позбавили регалій і пенсії за «неправильний» роман про Карабах

Президент Азербайджану Ільхам Алієв позбавив у четвер відомого прозаїка Акрама Айліслі звання народного письменника Азербайджану та персональної пенсії глави держави, передає ІТАР-ТАРС.

Причиною такого рішення став роман Айліслі «Кам’яні сни», опублікований у грудневому номері російського журналу «Дружба народов». Це твір, присвячений конфлікту між Азербайджаном і Вірменією навколо Нагірного Карабаху, викликав шквал обурень у країні, де вважають, що письменник спотворив історичні факти і образив свій народ.

У підписаних в четвер розпорядженнях президента наголошується, що Акрам Айліслі (Акрам Наджаф огли Наібов) «в останньому творі в неналежній для азербайджанського письменника формі спотворив реалії, пов’язані з історією Азербайджану». У романі письменник спробував «створити антигуманний образ азербайджанського народу, необгрунтовано звинуватити його в діях, що суперечать загальнолюдській системі цінностей», – підкреслюється в документах.

«У цьому творі сфальсифікована суть вірмено-азербайджанського нагірно-карабаського конфлікту, очорнена історія країни, ображені понад мільйон наших співвітчизників, вигнаних з рідних домівок у результаті конфлікту», – йдеться в розпорядженнях глави держави. Відзначається також, що рішення про позбавлення Айліслі звання народного письменника і президентської пенсії прийнято «з урахуванням численних звернень державних структур, громадських організацій та громадян країни».

Newsru