Російські першокласники читають книжки про те, як розкрити змову

У російських вишах та школах запроваджується вивчення конспірології. Про це у своєму книжковому блозі пише Володимир Іткін.
«Вчора приходжу з роботи додому і бачу: донька читає по складах книгу, яку принесла з бібліотеки – я придивився до цієї книги: щось не те… Зображення котиків і песиків, але назва дивна: «Як Тузик і Пузик розкрили змову». Ага, тільки вчора мені розповіли, що в СибАДСі для першокурсників ввели новий предмет. «Конспірологія. Теорія змови» (викладається з 2010 року на юрфаці). Ну, думаю, дожили – конспірологія для першокласників», – пише Іткін.

«Погортав. З’ясувалося, що містечко, де жили добрі тваринки, окупувала зла компанія «Кітдональдс», що продає кітбургери і Кітс-колу, куди вороги батьківщини підмішують шкідливий хімічний «порошок щастя», – пише автор книжкового блогу. – Закінчується ця справа так: «І друзі вирішили відкрити власне кафе, де всі страви будуть не тільки смачними, але і без всяких хімічних порошків. У місцевій адміністрації бізнес-план Пузика і Тузика знайшов повну підтримку…». А змовників тим часом заарештували».

«В іншій історії Пузик і Тузик вирішили побудувати сніжне містечко «для дошкільнят», підписали всі документи в мерії, а потім «були запрошені в Кремль на прийом до дуже високого начальства. За створення містечка Пузик отримав золотий годинник з лап лабрадора Конні». Тут же корявенько намальовані Володимир Володимирович і ще хтось. Чи то охоронець, чи то Дмитро Анатолійович», – вважає пан Іткін.

Книга, як з’ясувалося, видрукувана в Москві у видавництві «АСТ-прес», дочірній організації «АСТ», – другої з двох найбільших у Росії – тиражем в 10 000 примірників (ходовий тираж для Носова, Успенського і Чуковського). Автор – якась Олена Хорватова, провідний співробітник Російської державної бібліотеки. На обкладинці – лейбл «Школа доброти Пузика і Тузика», серія – «Читаємо малюкам».

За матеріалами блогу Relax.ngs.ru/blogs