Читачі книг знаменитого велосипедиста обвинувачують його в шахрайстві

Американці вирішили судитися з відомим велогонщиком, дискваліфікованим за застосування допінгу, наполягаючи на тому, що його автобіографічні твори були брехливими, а видавці підтримали обман.

Як повідомляє агентство Reuters, два жителі Каліфорнії подали офіційний судовий позов проти велогонщика Ленса Армстронга, який опинився в центрі гучного скандалу минулого року, а також двох лідерів видавничого ринку США – Random House і Penguin Group. Претензії стосуються двох автобіографічних книг колишнього спортсмена: «Не тільки про велоспорт: моє повернення до життя» (вийшла у 2000 році) і «Кожна секунда на рахунку» (2003 рік), у яких автор розповідав про те, як вилікувався від раку і вигравав гонки «Тур де Франс» завдяки тренуванням і дієтам, заперечуючи вже тоді озвучені звинувачення в застосуванні допінгу. Армстронг – єдиний велогонщик, якому сім разів вдалося фінішувати першим в загальному заліку «Тур де Франс».

Однак восени минулого року Американське антидопінгове агентство офіційно викрило найтитулованішого велосипедиста в історії в регулярному вживанні заборонених препаратів, а також розповсюдженні їх серед партнерів по команді, і Міжнародний союз велосипедистів позбавив спортсмена всіх звань і нагород. 18 січня в інтерв’ю Опрі Уїнфрі Армстронг вперше публічно зізнався у своїх провинах.

Таким чином, інформація, наведена в автобіографіях, остаточно втратила актуальність, чим не забули скористатися читачі книг. Позивачі, Роб Стацман і Джонатан Уїлер, заявили, що відчувають себе зрадженими через шахрайство автора: вони вважали книги дуже переконливими і рекомендували їх своїм друзям, не знаючи, що читають белетристику. Видавцям дісталося за недостовірну рекламу: вигадані історії вони подавали як правдиві. Сума компенсації, на яку претендують обдурені читачі, поки не розголошується.

Pro-books