У Великій Британії знайшли гравюри поета Вільяма Блейка

Команда дослідників з бібліотеки Джона Райландса Манчестерського університету виявила кілька сотень малюнків і гравюр роботи Вільяма Блейка. Про знахідку повідомляється на сайті університету.

Було відомо, що в колекції університету є твори англійського поета і художника, зокрема, ілюстрації до «Нічних думок» (Nights Thoughts) поета Едуарда Янга, які вважаються однією з найбільших цінностей бібліотеки. Однак співробітники книжкового сховища припустили, що в зборах напевно є ще роботи Блейка.

Дослідженнями займалися студенти університету під керівництвом історика мистецтв і знавця творчості Блейка Коліна Тодда. Спочатку вони пройшли курс роботи з гравюрами із співробітниками галереї Whitworth Art Gallery. У результаті їхніх пошуків з’ясувалося, що в бібліотеці зберігається велика частина книг, які були оформлені Блейком. За даними The Independent, серед книг і документів вони знайшли близько 350 гравюр, виконаних Блейком.

Більшість виявлених робіт будуть представлені на присвяченій англійській романтику виставці, яка відкриється 7 лютого в бібліотеці.

Вільям Блейк (1757-1827), чий вплив на західну культуру в повній мірі оцінили лише в XX столітті, навчався мистецтву гравюри з семирічного віку. Художню освіту він також отримав у Королівській Академії. Блейк проілюстрував власні твори – «Пісні невинності і досвіду», «Книгу Тель», «Одруження раю і пекла», – а також Біблію. Останньою незакінченою роботою Блейка стали ілюстрації до «Божественної комедії» Данте.

Lenta.ru

  • Ivan

    The sun descending in the west,
    The evening star does shine,
    The birds are silent in their nests,
    And I must seek for mine.