У біографічній книзі про композитора Бріттена доводиться, що він хворів на сифіліс

 Найбільший англійський композитор XX століття Бенджамін Бріттен був хворий на сифіліс, що насправді стало причиною його смерті. Як пише The Guardian з посиланням на нову біографію композитора «Бенджамін Бріттен: життя в XX столітті» (Benjamin Britten: A life in the Twentieth Century), яка вийде у Великобританії 7 лютого, саме сифіліс привів до серцевої недостатності  Бріттена.

Композитор переніс операцію на серці в 1973 році, і, на думку медиків, повинен був після неї відновитися. Однак його здоров’я не покращилося, і через три роки він помер.

Автор книги, диригент і історик музики, Пол Кілда (Paul Kildea), припускає, що композитор заразився сифілісом від свого багаторічного супутника життя, тенора Пітера Пірса. При цьому біограф припускає, що ні Бріттен, ні Пірс не знали, що хворі.

Як відзначає The Daily Mail, діагноз поставили хірурги, які проводили операцію, проте воліли про нього не розповідати, оскільки хвороба була на стадії, яка не піддається лікуванню. Як відзначає видання, теми, подібні сифілісу, воліли публічно не обговорювати.

Помічник Бріттена Колін Метьюз, дізнавшись про «відкриття» Кілда, заявив, що зараз інформація про хворобу стовідсотково не доказова, проте погодився, що висновки біографа можуть бути правдою.

Останньою оперою Бріттена стала «Смерть у Венеції». За збереженими свідченнями Бріттена і Пірса, робота над музичним твором виснажила композитора, він відчував себе втомленим і хворим. Пірс писав, що «Смерть у Венеції» – зла опера, яка вбиває Бріттена. Пітер Пірс помер десятьма роками пізніше за композитора і був похований поруч з ним.

Lenta.ru