«Путінський» список літератури: 100 книг для позакласного читання

Міносвіти Російської Федерації склало список зі ста книг, рекомендованих школярам до самостійного прочитання, повідомляється на сайті відомства.

До списку увійшли, зокрема, роман Михайла Булгакова “Біла гвардія”, романи Ільфа і Петрова “Дванадцять стільців” і “Золоте теля”, “Темні алеї” Івана Буніна, повість Аркадія і Бориса Стругацьких “Понеділок починається в суботу”, повість Віктора Некрасова “В окопах Сталінграда”, роман Федора Достоєвського “Ідіот”, оповідання Сергія Довлатова, вірші Миколи Гумільова та Роберта Рождественського, оповідання та повісті Людмили Петрушевської, твори Володимира Набокова “Дар” та “Захист Лужина”.

Список включає не тільки художні твори, але також книги з культури та історії. У переліку, наприклад, присутня книга Олександра Горянина “Росія. Історія успіху” (у двох томах), книга Юрія Лотмана “Бесіди про російську культуру”, “»Слово о полку Ігоревім» і культура його часу” Дмитра Ліхачова та інші.

Пропозиція створити список книг для позакласного читання висунув Володимир Путін перед президентськими виборами. Навесні 2012 року був складений перелік з 5000 запропонованих книг на підставі проведених опитувань, після чого була сформована експертна рада,  яка у підсумку і відібрала сотню творів.

В експертну робочу групу увійшли представники Російської академії наук, Російської академії освіти, Мінкульту, Мінрегіону Росії, представники ЗМІ, громадських і релігійних організацій, а також вчителі.

Проект з формування списку книг, які школярі будуть читати самостійно, також обговорювалося в інтернеті – на сайті knig100.spbu.ru.

Lenta.ru

  • Vinca Pervinca

    Багато речей дітям ранувато читати. І у школі, і в позакласному читанні абсолютно всю охоту відіб’ють далі чимось цікавитись. Як завжди.

    • Vinca Pervinca

      Стругацькі та Ільф-Петров – хороші, веселі речі. А от Достоєвський із Набоковим можуть непідготовленому школярикові весь мозок зламати.