Революційний винахід – гнучкий букрідер

«Популярна» на російському ринку компанія Plastic Logic, яка раніше створила провальний «планшет Чубайса», представила свою нову розробку – читалку на гнучкому електронному папері.

Компанія Plastic Logic, яка відома в Росії, планшетом для школярів, який так і не вийшов у масове виробництво, та отримав прізвисько «планшет Чубайса», взяла активну участь у розробці нового е-рідера, який можна буде гнути в різні боки і навіть згортати в трубочку. Девайс отримав назву PaperTab. Крім компанії Plastic Logic, у створенні PaperTab брали участь розробники з Intel і канадського Університету Куїнс, передає Lenta.ru. Офіційно новинка представлена ​​на виставці CES, яка проводиться в Лас-Вегасі з 8 по 11 січня. Революційна розробка буде працювати під управлінням процесора Intel Core i5.

Новий пристрій оснащено виконаним в техніці електронних чорнил монохромним екраном розміром 10,7 дюймів. Свою гнучкість рідер отримав за рахунок того, що його «підкладка» не скляна, як зазвичай, а пластикова. Розробники використовували нові якості рідера для поліпшення його продуктивності: при читанні книги сторінки будуть перегоратися, якщо зігнути праву або ліву частину екрану.

Ще одна принципова відмінність PaperTab від традиційних планшетів в тому, що виробники припускають, що у користувача буде декілька таких електронних «сторінок», на яких можна буде відкривати різні програми. Поки не уточнюється, чи будуть PaperTab вже поставлятися в «багатосторінковому» варіанті, або користувачеві доведеться купувати окремо кожен примірник. Кілька рідерів зможуть обмінюватися даними, всього лише зіткнувшись один з одним, а якщо покласти такі пристрої поруч, вони автоматично будуть показувати одну і ту ж картинку в збільшеному форматі.

Очікується, що після представлення на виставці новинки розробники будуть вивчати ринковий попит на подібні пристрої і шукати компанію, яка згодом займеться масовим випуском новинки – після історії з «планшетом Чубайса» в Plastic Logic повністю відмовилися від власного виробництва, зосередившись виключно на інноваціях. Можлива ціна пристрою поки не називається.

Фахівці ринку планшетів і букрідерів пророкують, що новий пристрій має здійснити справжню революцію і кардинально поміняти уявлення користувачів про рідери і планшети. Але серйозні труднощі виробники звичних «таблеток» зазнають тільки після того, як пристрої на гнучкому електронному папері стануть кольоровими і багатофункціональними.

Pro-books

 

  • Цікавий

    Запитання лише в  тому, що робити, коли вже згорнув його у трубочку 🙂