На Amazon продаються книги, створені за допомогою автогенераторів

Програми, здатні автоматично генерувати зв’язний текст, починають активно використовуватися на ринку нехудожньої літератури в США. Створені з їх допомогою твори активно продаються на Amazon.

Фахівці, що створюють комп’ютерні програми, давно займаються розробкою софта, який зможе автоматично генерувати різний текстовий контент. Наприклад, винайдена компанією Narrative Science програма не тільки чудово справляється зі складанням звітів про спортивні матчі і коментуванням їх у реальному часі, але навіть пише економічні огляди для журналу Forbes. Серйозна економія для видавців на гонорарах доповнюється ще і відсутністю ймовірності потрапити під ризик «людського фактора».

Серйозно захоплений розробкою і вдосконаленням алгоритму автоматичної генерації текстів Філіп Паркер (Philip M. Parker), професор економіки, викладач маркетингу бізнес-школи INSEAD. Він уже 10 років займається своєю запатентованою програмою, яка здатна написати книгу за 20 хвилин та з успіхом це проробляє, причому праці «автописьменника» продаються на Amazon. Зараз на Amazon пропонується більше 100 тисяч книг авторства Паркера, і тільки три з них він написав самостійно, решта – результат роботи програми. Це нон-фішкн твори з різних наук і бізнес-напрямків, які створені в результаті компіляції текстів, що знаходяться у відкритих джерелах. Судячи за високою ціною, ці твори, імовірно, цікаві представникам вузькоспеціальних професійних галузей. Серед книг, створених програмою Паркера, «Словацько-англійський словник-тезаурус Вебстера» за $ 28,95; «Огляд світового ринку сидінь для унітазів за 2007-2012 роки» за $795; «Синдром Елліса-ван-Кревельда. Бібліографія і словник для лікарів, пацієнтів та дослідників генома» за $ 28,95.

Книги не існують в друкованих примірниках, однак, якщо клієнтові необхідний паперовий фоліант, Паркер використовує сервіс друку на вимогу.

Крім того, компанія Паркера ICON Group International, Inc продає на Amazon ще більше 700 тисяч найменувань нон-фікшн літератури. Враховуючи, що витрати на створення подібних праць мінімальні, навіть невеликий попит робить такі книги досить прибутковим бізнесом.

Що стосується художніх творів, то тут успіхи комп’ютерних програм поки неістотні. Кілька років тому в Росії видавництвом «AСТ» була опублікована книга «Настоящая любовь.wrt. Ідеальний роман », з поміткою «Перша книга, написана комп’ютером». Про видання говорилося, що це роман у дусі Муракамі з персонажами з «Анни Кареніної». Група програмістів створила комп’ютерну програму PC Writer 1.0, яка за три дні написала деяку подобу тексту, якому була потрібна настільки серйозна літобробка живих редакторів, що видавці визнали експеримент не дуже вдалим, зазначивши також, що на його оплату пішла сума грошей, шр у кілька разів перевищує гонорар реального автора.

Pro-books.ru