Японці знайшли рідкісну копію роботи каліграфа IV століття


У Національному музеї Токіо відкриється виставка, присвячена китайському майстру каліграфії IV століття Ван Січжі, який отримав прізвисько “бога каліграфії”. Як повідомляє Agence France-Presse, на ній буде представлена ​​недавно виявлена ​​копія його роботи, датована VII-VIII століттям.

Рідкість цієї знахідки обумовлена ​​тим, що до наших днів не збереглося жодної оригінальної роботи китайського майстра, якого високо цінували вже при житті, а точні копії допомагають досліджувати його письмо. Важливо, що копії, створені за зразками Ван Січжі, останній раз знаходили близько сорока років тому.

Робота розміром 26 на 10 сантиметрів належить японському колекціонерові, чиє ім’я не розкривається. На ній написані 26 ієрогліфів, які розташовані в три лінії. Дослідники припускають, що це фрагмент листа Ван Січжі: у ньому зустрічаються вирази, які, як відомо, він використовував. Там, зокрема, написано “Я втомлююся кожен день”, “Я живу тільки для тебе”, а також перераховуються імена деяких його родичів, наприклад, сина.

Спочатку вважалося, що робота належала японському майстрові каліграфії, однак дослідження Юнь Томити, експерта з китайської каліграфії музею, показало, що це майстерно виконана копія з Ван Січжі. Більшості копій його робіт понад тисячу років, деякі з них зберігаються в Японії і вважаються національним надбанням. Передбачається, що ця копія потрапила до Японії також у VII-VIII столітті в результаті торговельних або дипломатичних поїздок китайців.

Виставка, присвячена Ван Січжі і його впливу на наступні покоління каліграфів, триватиме до 3 березня.

Lenta.ru