Кожен сьомий британський підліток ніколи не заходив до книгарні

У Великобританії було проведено дослідження, яке показало, що рівень поширеності книжкового читання серед молодих британців неухильно знижується.

Згідно з даними нового дослідження британської громадської організації National Literacy Trust, кожен сьомий підліток у Великобританії ніколи в своєму житті не бував в книжковому магазині. Під час проведеного NLT опитування 14% респондентів заявили, що ніколи не бували в книжкових, а ще 7% – що не пам’ятають або не впевнені в цьому.

Крім того, дослідження виявило ще кілька цікавих фактів. Майже третина з опитаних дітей (32,9%) повідомили, що ніколи не бачили своїх батьків за читанням книги. Цей показник суттєво перевищує дані аналогічного опитування дворічної давнини (24,9%). При цьому більш юні респонденти в чотири рази частіше заявляли, що їхні батьки ніяк не заохочують читання книг.

Керівник NLT Джонатан Дуглас (Jonathan Douglas) заявив у зв’язку з публікацією цих даних: «Досить старомодно вважати, що заохоченням читання повинні займатися тільки матері. У батьків – не менш значима в цьому процесі роль, зокрема, вона важлива для хлопчиків, для яких батько повинен бути зразком для наслідування».

Більшість молодих британців не обговорюють з родиною прочитані ними книги – 46% опитаних повідомили, що вони ніколи так не робили, або роблять це вкрай рідко. Крім того, 12% опитаних заявили, що ніколи не отримували книги в подарунок, причому, серед 14-16-річних підлітків таких вдвічі більше, ніж серед 8-11-річних респондентів.

Дослідженням National Literacy Trust було охоплено 21000 британських дітей і підлітків у віці від 8 до 16 років, які навчаються в 128 різних школах Англії, Північної Ірландії, Шотландії та Уельсу.

Pro-books