Оксфордський словник просить вибачити на слові

У неприємній ситуації, самі того не підозрюючи, опинилися видавці Оксфордського словника. Щодня на його сайті з’являється так зване “Word of the day” – слово дня. Сьогодні, приміром, це revelation – одкровення. Гарне слово, що несе цілком конкретне смислове забарвлення. Найголовніше, що його неможливо прив’язати до жодного сьогоднішньої події, чого не можна сказати про слово дня 18 грудня – bloodbath (битва, бійка чи бій, під час якого було пролито багато крові , бійня, різанина). Публікація цього слова викликала цілу хвилю обурень читачів, які безпосередньо пов’язали його з недавніми подіями в Америці, коли син вчительки убив 25 осіб, у тому числі 18 дітей і власну матір. Читачі побачили в цьому “нетактовність і грубість”, що суперечать етиці словника.

У чому ж причина? Невже видавці дійсно настільки грубі, або просто неуважні, що пропустили таке слово? Насправді, все зовсім не так. Справа в тому, що слово дня вибираються спеціальним комітетом ЗА КІЛЬКА МІСЯЦІВ до публікації, і на сайті з’являються автоматично. Стався безглуздий збіг, за яке видавництво вибачилося, хоча його провини в тому немає.

До речі, непогана розвага для любителів ворожити по книгах – підписавшись, можна отримувати слово дня по електронній пошті або в твіттері, і після розмірковувати – що день прийдешній мені готує?

Livres и books