Мішель Уельбек повернувся до Франції попри податкову ставку у 75%

Відомий французький письменник Мішель Уельбек заявив про намір повернутися до Франції з Ірландії, де він жив останні роки, не злякавшись високих податкових ставок, які мають намір встановити на його батьківщині, повідомляють іноземні ЗМІ.

Він вибрав Францію  з особистих причин, не роблячи з цього ніякого демаршу. “Гроші важливі, проте це не найважливіше. Головне – це те, що я хочу постійно говорити рідною мовою”, – зазначив письменник.

Нагадаємо, у розпал президентської передвиборчої кампанії у Франції лідер соціалістів Франсуа Олланд запропонував у цілях подолання дефіциту бюджету підвищити з 2013 року до 75% ставку прибуткового податку для громадян, що заробляють більше мільйона євро на рік.

16 грудня знаменитий французький актор Жерар Депардьє надіслав відкритий лист на ім’я прем’єр-міністра Франції Жана-Марка Ейро. Актор заявив, що відмовляється від французького паспорта та соціального страхування. Депардьє порахував образою намір уряду країни підвищити податки “на багатих” до 75%. За його словами, він “нікого не вбивав, негідних вчинків не скоював, працював з 14 років, надає робочі місця для 80 осіб і за 45 років заплатив 145 млн євро податків у Франції”.

Нагадаємо,  стало відомо про те, що Депардьє переїхав з Франції до Бельгії, оселившись у невеликому місті Неша, розташованому на франко-бельгійському кордоні. Він не перший заможний француз, який вирішив перебратися до Бельгії, щоб уникнути сплати податкових зборів у Франції, що збільшилися після приходу до влади в травні соціалістів. У вересні один з найбагатших людей республіки, власник найбільшого в світі виробника предметів розкоші – групи “Луї Віттон-Мое-Хеннессі” – мільярдер Бернар Арно, чий статок, за даними журналу “Форбс”, оцінюється в 41 млрд доларів, звернувся до бельгійської влади за наданням підданства Бельгії.

УНН