Дастін Хоффман розказав, як “продинамив” Семюеля Беккета


Дастін Хоффман одного разу не з’явився на призначену зустріч з ірландським письменником Семюелом Беккетом. Про це сам він розповів в інтерв’ю The Guardian.

За словами актора, вони з класиком театру абсурду мали обговорити майбутню постановку його знаменитої п’єси “В очікуванні Годо” і домовилися зустрітися в одному з паризьких барів. Однак через боязкість Хоффман так і не зміг увійти до кав’ярні, довго тинявся по кварталу, а потім пішов до себе. Письменникові він пізніше сказав, що переплутав день.

Якого року це було, Хоффман не уточнив. Відомо, що в 1970-х він брав участь в театральній постановці п’єси Беккета, а в 1980-х – у прогонах “Годо” з режисером “Випускника” Майком Ніколсом.

Інтерв’ю Хоффмана багато в чому присвячене тому, що двічі лауреат “Оскара” вважає своїми невдачами. Зокрема, актор жалкує, що лише до 75 років дозрів для режисерського крісла: його дебютний фільм “Квартет” виходить на екрани на початку 2013 року. Хоффман нагадав про фільм “Виправний термін” (1978), який самостійно організовував від початку і до кінця, почав знімати, проте незабаром передав обов’язки режисера Улу Гросбард.

Хоффман розповів, як відмовляв у співпраці Інгмару Бергману (під час зйомок “Дотики” дружина актора була вагітна і він не хотів залишати її одну в Нью-Йорку) і Федеріко Фелліні (Хоффмана не влаштувало, що “Місто жінок” знімався не з живим звуком , що нібито могло перешкодити акторській грі). Серед інших фільмів, від яких відмовився актор, чотири стрічки Стівена Спілберга: “Список Шиндлера”, “Близькі контакти третього ступеня”, “Завжди” і “Амістад”. (Хоффман один раз все ж знявся у режисера в заголовній ролі у фільмі “Крюк”.)

За словами актора, постфактум він завжди придумує собі раціональні пояснення, чому він відмовився від ролі, однак вони майже ніколи не бувають правдивими.

Lenta.ru