“Нещаслива” обручка Едгара По виставлена на аукціон

Обручку для одруження великого американського містика Едгара Аллана По з його першою і останньою любов’ю Ельмірою Ройстер, яке так і не відбулося, виставлено на аукціон Pofile in History в США у вівторок.

 

Овдовілий, що страждає від алкоголізму і психічного розладу, предтеча літературного символізму намагався пов’язати свою долю з Ройстер, юнацький союз з якою був зруйнований з волі її батьків, які не бажали поріднитися з неврівноваженим поетом.

Зустріч через багато років знову сколихнула почуття По і Ройстер, до того часу втратила чоловіка. Проте весілля Едгара і Ельміри не відбулося через передчасну загибель 40-річного По при нез’ясованих обставинах.

Лот включає не тільки обручку з гравіюванням “Едгар”, але також пасмо волосся, зрізане поетом-романтиком для коханої, і особисті листи. Реліквії виставляються на аукціон з архіву спадкоємців сімейства По. Організатори аукціону очікують виручити за лот 30-50 тисяч доларів.

Нагадаємо, що на аукціон виставлені листи лідера легендарної групи The Beatles Джона Леннона, нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога, першого президента США Джорджа Вашингтона і великого російського композитора Петра Чайковського, а також Томаса Джефферсона, Адама Сміта, Людвіга ван Бетховена, Луї Пастера, Зигмунда Фрейда, Чарльза Дарвіна, Марі Кюрі, Джузеппе Верді, короля Генріха II і Наполеона I.

Newsru