Універсальні планшети витісняють з ринку рідери

Серйозне скорочення ринку електронних читалок відбувається останнім часом, і, за прогнозами експертів, продажі продовжать падати. Причина в тому, що користувачі переходять з букрідерів на багатофункціональні планшети.

Американська маркетингова компанія IHS iSuppli опублікувала звіт, який показує, що повним ходом йде глобальне скорочення ринку електронних читалок, їх поглинають багатофункціональні планшети.

Дослідження показало, що за підсумками нинішнього року обсяги світових поставок пристроїв для читання електронних книг знизяться до 14,9 млн штук. Це на 36% менше показників 2011 року, коли було продано 23200000 рідерів. У 2013 році поставки букрідерів скоротяться ще на 27%, до 10,9 млн одиниць. До 2016 року обсяг ринку складе лише 7,1 млн пристроїв. Це означає, що, у порівнянні з 2011 роком, який був найуспішнішим для ринку е-рідерів, продажі впадуть більше, ніж на дві третини.

Однією з першопричин для майбутнього краху «читалок» називають вихід в 2010 році пристрою Аpple iPad і подальшою появою на ринку багатофункціональних планшетів, за допомогою яких можна не тільки читати, але й дивитися фільми, виходити в інтернет, грати в ігри.

Фахівці IHS iSuppli прогнозують, що, за підсумками року, що завершується, стане відомо про постачання на світовий ринок 120 млн планшетів, а до 2016 року ця цифра збільшиться до 340 млн пристроїв.

Деякі експерти електронного книжкового ринку не згодні з даними дослідження. Оглядач порталу Paidcontent Лаура Газард Овен (Laura Hazard Owen) стверджує, що багатофункціональні планшети купують тільки ті, хто не надто багато читає, для справжніх же книголюбів, на її думку, невелика вага е-рідерів та технології електронного паперу і чорнила, що бережуть зір, продовжують залишатися основними перевагами при використанні пристрою. Порівнюючи рідери з планшетами, експерт нагадує, що професійні фотографи не розлучилися зі своїми великогабаритними камерами, коли на ринок вийшли смартфони, якими зручно фотографувати. Інші фахівці більше схильні порівнювати ситуацію букридер / планшети з ринком пейджерів, який благополучно завалився, коли з’явилися мобільні телефони.

Одним зі способів виживання виробники букрідерів вибирають істотне зниження ціни. На Франкфуртському книжковому ярмарку цьогоріч була представлена ​​супербюджетна читалка Txtr Beagle, ціна якої за умови укладення контракту з оператором становитиме близько 10 євро. Але експерти ринку електронних пристроїв вважають, що такі заходи можуть лише трохи відтермінувати остаточний вихід з ужитку букридерів, і вже ніщо не зможе повернути їм колишньої популярності.

Pr0-books