Російська літературна премія “Дебют”: за оповіданням киянина знімуть фільм

У Москві оголошені лауреати літературної премії “Дебют”, повідомляється на сайті премії. Премія вручалася в шести номінаціях.

У номінації “Велика проза” премію отримав фізик з Москви Ілля Панкратов з фізичної казкою “Слонодемія”. Лауреатом у номінації “Поезія” став Олексій Порвін. У номінації “Мала проза” премію отримав Євген Бабушкін з циклом оповідань “Зимова казка”.

У номінації “Драматургія” лауреатом стала Ксенія Степаничева із Саратова за п’єсу “Викрадення”. Лауреатом у номінації “Есеїстика” стала Олена Погоріла. Премію за кращий фантастичний твір отримав Дмитро Колодан за повість і цикл оповідань “Час Бармаглота”.

Також був вручений заснований в 2012 році спеціальний кіноприз в номінації “Мала проза” – його отримав киянин Максим Матковський з циклом оповідань “Танці зі свинями”. По одному з оповідань циклу буде знятий короткометражний фільм.

У 2012 році премія “Дебют” вручалася в тринадцятий раз. Всі лауреати премії отримали по одному мільйону рублів. У журі премії входили киянка Марина Дяченко, Олег Зайончковський, Сергій Кузнецов, Олексій Слаповський і Валерій Шубінський, головою журі був Павло Басинський.

 

За матеріалами Lenta.ru